FACEBOOK TWITTER INSTAGRAM YOUTUBE
SHARE
Şimdiki Program
Ritmik Saatler
Şimdi Çalınan
r

Haberler

Stresten Kaçınmak İçin Yapmamız Gereken 8 Şey;

4 Nisan 2021
Stresten Kaçınmak İçin Yapmamız Gereken 8 Şey;
  1. Gelecek hakkında gereksiz endişelerimizden ve geçmişimizdeki olayları düşünmek de strese yol açan nedenlerden biri. Bunun için günleri kapalı bölmelerde yaşamamız lazım , nasıl? Örneğin sadece bugünü sabırla, sevecenlikle , zevk alarak , sevgiyle yaşarken bugünü değiştirmeye başlarız ve otomatik olarak anda kalmış oluruz.
  2. Stres anlarında sizi mutlu edecek şeyler yapın , çok uzun süreler vermenize gerek yok 2-3 dakika yapsanız bile yeter.
  3. Kişiyi en çok rahatlatan ve en çok eğlendiren şeyler; uyku, müzik ve kahkahadır. Yani iyi uyuyun, güzel müzikler dinleyin, hayatın eğlenceli yanlarını görün.
  4. Gece yatağına yatana kadar bugünü düşünün.
  5. Sizi strese sokan düşünceyi fark edin ve ona birkaç soru sorun. Yani gerçekleri fark edin, bu gerçekleri analiz edin ve son olarak bir karara varın ve bunu uygulayın.
  6. Duygularınızla düşüncelerinizi birbirinden ayırın. Bunu gerçekleştirdiğinizde olaylara daha objektif bakmış olursunuz ve duygusallıktan uzaklaşırsınız. Sonrasında belki bakış açınız bile değişebilir.
  7. Düşünceleri fark etmekte yardımcı olacak soru önerilerim: Ne için endişeleniyorum veya üzülüyorum? Bunun için ne yapabilirim? Yapacağım şey şu: Bunu yapmaya ne zaman başlayacağım?
  8. Küçük şeyleri kafaya takmayın  çünkü hayat küçük olamayacak kadar kısa.

RadioTEDÜ Uygulamasını İndirin

veya